پنج شنبه ١٦ تير ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > بازدید استاندار هرمزگان و رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٩٥٥٢
تاریخ:دوشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٤٠١


بازدید استاندار هرمزگان و رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس

استاندار هرمزگان و رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از زندان مرکزی بندرعباس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان به همراه مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به منظور رسیدگی به امور زندانیان در بازدید از زندان مرکزی بندرعباس، ضمن استماع درخواست‌های مددجویان و دیدار چهره به چهره با آن‌ها، در خصوص موارد مطرح شده، دستورات لازم را صادر کردند.
 
نمایندگان عالی قوای مجریه و قضائیه در استان هرمزگان همچنین در بازدید از بخش های مختلف ندامتگاه بندرعباس از جمله مرکز مانیتورینگ، سالن ملاقات الکترونیک، هواخوری، کارگاه‌های اشتغال و حرفه آموزی و کانون اصلاح و تربیت، توصیه های لازم را در خصوص رسیدگی به مشکلات مددجویان و ارائه خدمات هر چه بهتر به آنها ارائه کردند.
 
مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در این بازدید، ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های فرهنگی و آموزشی در ندامتگاه مرکزی بندرعباس، اظهار داشت: آثار تولیدی مددجویان این زندان بسیار نفیس و ارزشمند است و نیاز به ایجاد یک بازارچه عرضه و فروش صنایع دستی برای این محصولات کاملاً محسوس است.
 
وی تصریح کرد: زندان مکانی برای اصلاح و تربیت افراد است و می توان با استفاده از نقش مهم گروه های مردم‌نهاد و خیرین، فضایی مناسب برای آموزش و مهارت افزایی مددجویان ایجاد نمود و اندیشه و توان آنها را در مسیر درست هدایت کرد.
 
مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان نیز در این بازدید با اشاره به اهمیت استفاده از مجازات های جایگزین حبس در کنترل و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، خاطرنشان کرد: استفاده از پابند الکترونیک در تعیین مجازات توسط قضات و صدور تصمیم نهایی در این خصوص طبق ضوابط و دستورالعمل‌های موجود باید در دستور کار قرار گیرد.
 
قهرمانی ضمن تأکید بر حفظ کرامت زندانیان، بررسی وضعیت آموزشی، رفاهی و قضایی زندانیان و تسهیل امور ایشان را هدف اصلی از این بازدید عنوان کرد.
 
وی بر لزوم توسعه زیرساخت‌ها و ارتقای سطح کیفی امکانات در زندان بندرعباس با همکاری استانداری هرمزگان نیز تأکید کرد و گفت: ضرورت دارد با رفع نواقص و کمبودها، شرایط مناسب برای ارائه آموزش های لازم و بازاجتماعی شدن مددجویان، بیش از پیش ایجاد شود.
 
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به فراهم بودن امکان ملاقات آنلاین مددجویان با خانواده هایشان در زندان بندرعباس، اظهارداشت: با راه اندازی سالن ملاقات الکترونیک در این زندان، ضرورت مراجعه حضوری خانواده زندانیان برای دیدار با آن‌ها کاهش یافته است. 
 
وی تصریح کرد: اجرای این طرح برای نخستین بار در کشور در استان هرمزگان صورت گرفته و پیش نویس دستورالعمل اجرایی آن نیز در این استان تهیه شده است.
 
گفتنی است؛ در جریان این بازدید استاندار هرمزگان و رئیس کل دادگستری استان هرمزگان که دادستان بندرعباس و تعدادی از مسئولین قضایی نیز حضور داشتند؛ مصطفی کیشانی فراهانی مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان هرمزگان، گزارشی از عملکرد، دستاورد‌ها و برنامه‌های این اداره کل، ارائه کرد.
 
 
 
 

شماره خبر : ٢٩٥٥٢
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/04/16
بازدید امروز: 2791 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 8988926 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 3