دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٦٣٦٢ 

 تاریخ:1398/02/22 


دفاع معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب از کشاورزان شهرستان میناب

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب از کشاورزان شهرستان میناب در خصوص تخصیص حق آبه بیشتر از سد استقلال میناب دفاع کرد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میناب نشست شورای حفاظت از منابع آب استان هرمزگان و کارگروه آب و کشاورزی با ارائه دستور کار پروژه آبیاری تحت فشار 2500 هکتاری شاخه شمالی دشت میناب به درخواست شورای حفاظت منابع آب شهرستان میناب به ریاست استاندار هرمزگان ،با حضورمعاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.
 
که دراین نشسست  تصمیم گرفته شد آب سد استقلال به 2500 تا 3000 هکتار از اراضی شاخه شمالی دشت میناب با رویکردی که جهاد کشاورزی مشخص می کند تخصیص یابد.
 
همچنین 12 تا 13 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده در سد استقلال میناب برای شاخه شمالی دشت میناب در صورت موافقت شورای حفاظت از منابع آب اختصاص یابد.
 
 برداشت از منابع آب زیرزمینی میناب برای کشاورزی با تخصیص آب از سد استقلال کم شود.

و در پایان  الحاق 946 هکتار از اراضی شاخه شمالی دشت میناب به طرح 2500 هکتاری آبیاری تحت فشار و تخصیص آب از سد استقلال به درخواست کشاورزان و شورای حفاظت از منابع آب میناب  بررسی شد.
 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 076-42226363
نمــابر : 42225196
آدرس فرمانداری : ميناب - بلوار آل محمد(ص)- معاونت استانداری فرمانداري ويژه شهرستان ميناب

شهرستان میناب

شهرستان ميناب پر جمعيت ترين شهرستان استان هرمزگان بعد از بندرعباس است اين شهرستان با 5393 كيلومتر مربع مساحت و 259/221 نفر جمعيت در فاصله 95 كيلومتري مركز استان قرار دارد كه از شمال به رودان، از جنوب به بشاگرد و سیریک، از شرق به استان کرمان، از غرب به بندرعباس و دریای عمان  محدود شده است . ارتفاع متوسط آن از سطح دريا 40 متر است . شامل 4 شهر به نام هاي (ميناب- تيرور-هشتبندی-سندرک) و 4 بخش به نام هاي (مرکزی- توکهور- سندرک- بندزرک) مي باشد.