چهارشنبه ١٤ خرداد ١٣٩٩
اخبار > سد سرنی میناب تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود/اختصاص آب از سد سرنی میناب جهت تامین آب شرب، کشاورزی و تغذیه دشت ها در شهرستان میناب


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٦٥٢ 

 تاریخ:1398/07/20 


سد سرنی میناب تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود/اختصاص آب از سد سرنی میناب جهت تامین آب شرب، کشاورزی و تغذیه دشت ها در شهرستان میناب

استاندار هرمزگان گفت سد سرنی میناب تا پایان سال جاری تکمیل می شود

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میناب،استاندار هرمزگان پس از بازدید از سد سرنی در شهرستان میناب، عنوان کرد: این طرح شامل احداث سد، خط انتقال آب و تصفیه خانه می باشد که در مجموع با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در حال احداث است.


وی ادامه داد: با توجه به پیشرفت خوبی که روند احداث سد سرنی داشته، این سد تا پایان سال جاری تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.


همتی تصریح کرد: ظرفیت ذخیره سازی آب در این سد،  ۷۰ میلیون مترمکعب می‌باشد که ۱۲ میلیون مترمکعب آن جهت تامین آب شرب و چهار میلیون مترمکعب نیز برای تغذیه دشت ها در این منطقه و همچنین کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.


استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: تصفیه خانه این سد نیز به خوبی در حال احداث است و در سه ماهه نخست سال آینده تکمیل می شود.


وی گفت: با استفاده از آب تصفیه شده سد سرنی، کیفیت آب شرب در شهرستان میناب ارتقاء می یابد.


وی بیان داشت: اجرای این پروژه بزرگ و بسیار مهم نشان دهنده توجه ویژه دولت نسبت به تامین آب به ویژه در شرق هرمزگان و شهرستان میناب است.


همتی با اشاره به برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته جهت تامین آب شرب شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر از طریق آب شیرین کن ها، اظهار داشت: با این اقدام دیگر از آب سدهای شرق هرمزگان برای شهرستان های بندرعباس و بندرخمیر استفاده نمی‌شود و آب این منطقه جهت مصرف شرب و کشاورزی و همچنین تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و دشت ها به ویژه در شهرستان میناب مورد استفاده قرار می گیرد.


استاندار هرمزگان یادآور شد: با این اقدام آینده بسیار خوبی در زمینه تامین آب در انتظار شهرستان میناب خواهد بود.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 076-42226363
نمــابر : 42225196
آدرس فرمانداری : ميناب - بلوار آل محمد(ص)- معاونت استانداری فرمانداري ويژه شهرستان ميناب

شهرستان میناب

شهرستان ميناب پر جمعيت ترين شهرستان استان هرمزگان بعد از بندرعباس است اين شهرستان با 5393 كيلومتر مربع مساحت و 259/221 نفر جمعيت در فاصله 95 كيلومتري مركز استان قرار دارد كه از شمال به رودان، از جنوب به بشاگرد و سیریک، از شرق به استان کرمان، از غرب به بندرعباس و دریای عمان  محدود شده است . ارتفاع متوسط آن از سطح دريا 40 متر است . شامل 4 شهر به نام هاي (ميناب- تيرور-هشتبندی-سندرک) و 4 بخش به نام هاي (مرکزی- توکهور- سندرک- بندزرک) مي باشد.