جمعه ٠٨ اسفند ١٣٩٩
اخبار > دکتر رئوفی در دیدار با مردم منطقه درجادین سندرک


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٣٧٧٠ 

 تاریخ:1399/10/30 


دکتر رئوفی در دیدار با مردم منطقه درجادین سندرک

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: منطقه درجادین بخش سندرک شهرستان میناب به واسطه داشتن آمار بالای قاریان و حافظان قرآن کریم از افتخارات فرهنگی استان هرمزگان است.

 

 

 

 


🇮🇷🇮🇷 سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در دیدار با مردم منطقه درجادین سندرک:

*روستای درجادین با آمار بالای قاریان و حافظان افتخار هرمزگان است/ منطقه بشاگرد از ظرفیت های علمی و فرهنگی بالایی برخوردار است / مشکلات مردم منطقه درجادین پیگیری می شود / بشاگرد را با همت جوانانش می توان آباد کرد/ ضرورت حضور مسئولان در بین مردم*

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: منطقه درجادین بخش سندرک شهرستان میناب به واسطه داشتن آمار بالای قاریان و حافظان قرآن کریم از افتخارات فرهنگی استان هرمزگان است.

دکتر علی رئوفی امشب در آئین محفل انس با قرآن کریم و تجلیل از قاریان برتر قرآن کریم در منطقه درجادین بخش سندرک شهرستان میناب با حضور مهندس سلحشور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب ،  احمدی و امیرتیموری مدیران کل بازرسی و امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، محمودی فرماندار شهرستان بشاگرد، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان و شهرستان ( راهداری و حمل و نقل جاده ای، کمیته امداد، مخابرات، صمت، آموزش و پرورش، اداره تبلیغات اسلامی)، مردم منطقه درجادین و روستاهای اطراف، مسئولان محلی بخش سندرک، عنوان کرد: روستای درجادین بخش سندرک به واسطه داشتن آمار بالای قاریان و حافظان قرآن کریم از افتخارات فرهنگی   استان هرمزگان است.

وی گفت: شهرستان بشاگرد با وجود محرومیت های که در بخش های مختلف دارد از ظرفیت های فرهنگی، علمی و معنوی بسیاری برخوردار است و نماد تدین است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان  در همین رابطه گفت: مردم منطقه بشاگرد در دورانی که رفت و آمد به خانه خدا و اماکن مقدسه بسیار سخت بود با تحمل مشقات بسیار و ماه ها سفر خود را به مکه مکرمه و اماکن مقدسه می رساندند که نشان دهنده تدین تاریخی مردم این خطه است.

وی افزود : سنگ نوشته های منقش به آیات قرآنی و اسامی ائمه در منطقه بشاگرد مربوط به قرن های گذشته وجود دارد که نشان از قدمت تاریخی و دینی این خطه است.

رئوفی افزود: وجود حسینیه در روستاهای منطقه بشاگرد نماد دیگری از عشق و ارادت مردم این خطه به اهل بیت عصمت و طهارت و تدین تاریخی آنهاست.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان  تصریح کرد: منطقه بشاگرد در حال رشد و ترقی است و از نیروی انسانی توانمند و تحصیل کرده بسیاری در بخش های مختلف برخوردار است و با همت جوانان این منطقه می توان بشاگرد را آباد کرد.

وی گفت: خدمات گسترده ای در  شهرستان بشاگرد به واسطه توجه نظام و انقلاب صورت پذیرفته و این منطقه با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

رئوفی اظهار داشت: مشکلاتی که نمایندگان مردم روستاهای بخش سندرک به ویژه درجادین در حوزه های مختلف مطرح کردن به ویژه در زمینه  برقراری اینترنت روستاها در دستور کار قرار خواهد گرفت تا مردم این مناطق به ویژه   دانش آموزان از این بستر برای دریافت محتواهای آموزشی بهره مند گردند.


سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به افتتاح مرکز نیکوکاری در روستای درجادین سندرک خاطرنشان کرد: رمز ماندگاری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مردم داری وی بود و مردم داری مسئولان و حضور مدیران در جمع مردم  می تواند نقش بسزایی در موفقیت آنها در پیشبرد امور داشته باشد.


در پایان دیدار دکتر رئوفی معاون استاندار هرمزگان با اهالی منطقه درجادین از قاریان و حافظان برتر قرآن کریم منطقه تجلیل بعمل آمد و مرکز نیکوکاری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی روستا افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و در دیدارهای چهره به چهره مردمی مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت.

✅سلحشور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب نیز در این نشست با قدردانی از حضور معاون استاندار و هیات همراه در شهرستان میناب خاطرنشان کرد: روستای درجادین با وجود مشکلات بسیار از جمله در حوزه راه دسترسی با داشتن ۱۰۰ قاری و حافظ قرآن از افتخارات فرهنگی شهرستان و استان است.

وی افزود: روستای درجادین به الگویی در بین مناطق اطراف تبدیل شده است و سبب گسترش هرچه بیشتر فرهنگ قرآنی در شرق استان شده است.

فرماندار ویژه شهرستان میناب خاطرنشان کرد: وجود روستای درجادین با آمار بالای قاریان و حافظان قرآن کریم از برکات انقلاب اسلامی است.

*روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میناب*
.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 076-42226363
نمــابر : 42225196
آدرس فرمانداری : ميناب - بلوار آل محمد(ص)- معاونت استانداری فرمانداري ويژه شهرستان ميناب

شهرستان میناب

شهرستان ميناب پر جمعيت ترين شهرستان استان هرمزگان بعد از بندرعباس است اين شهرستان با 5393 كيلومتر مربع مساحت و 259/221 نفر جمعيت در فاصله 95 كيلومتري مركز استان قرار دارد كه از شمال به رودان، از جنوب به بشاگرد و سیریک، از شرق به استان کرمان، از غرب به بندرعباس و دریای عمان  محدود شده است . ارتفاع متوسط آن از سطح دريا 40 متر است . شامل 4 شهر به نام هاي (ميناب- تيرور-هشتبندی-سندرک) و 4 بخش به نام هاي (مرکزی- توکهور- سندرک- بندزرک) مي باشد.