سه شنبه ٢٤ فروردين ١٤٠٠
اخبار > با حضور وزیر نیرو و استاندار هرمزگان: طرح آبرسانی به ۵۷ روستای هرمزگان به بهره برداری رسید


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٤٢٢٨ 

 تاریخ:1399/12/05 


با حضور وزیر نیرو و استاندار هرمزگان: طرح آبرسانی به ۵۷ روستای هرمزگان به بهره برداری رسید

با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر محترم نیرو و دکتر همتی استاندار محترم هرمزگان، مهندس سلحشور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب، مهندس مدرس معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری، مهندس قصمی مدیر عامل محترم آب و فاضلاب استان، طرح آبرسانی به نمایندگی از ۵۷ روستای هرمزگان با اعتبار یک هزار و ۷۴۶میلیارد ریال در روستای گوربند از توابع بخش مرکزی به بهره برداری رسید.

 

 

 

 


با حضور وزیر نیرو و استاندار هرمزگان:
طرح آبرسانی به ۵۷ روستای هرمزگان به بهره برداری رسید

وزیر نیرو: هرمزگان از استان های شاخص در حوزه آبرسانی است / قدردانی اردکانیان از استاندار هرمزگان

با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر محترم نیرو و دکتر همتی استاندار محترم هرمزگان، مهندس سلحشور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب، مهندس مدرس معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری، مهندس قصمی مدیر عامل محترم آب و فاضلاب استان، طرح آبرسانی به نمایندگی از ۵۷ روستای هرمزگان با  اعتبار یک هزار و ۷۴۶میلیارد ریال در روستای گوربند از توابع بخش مرکزی به بهره برداری رسید.

  وزیر نیرو در آیین بهره برداری از طرح آبرسانی به ۵۷روستای هرمزگان، این استان را از استان های شاخص در حوزه آبرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی برشمرد و گفت: ارتقا چشم گیر میزان بهره مندی مردم از آب شرب سالم یکی از مصادیق قابل اتکا برای ارزیابی عملکرد مثبت هرمزگان در این حوزه است.

اردکانیان ضمن قدردانی از استاندار هرمزگان، با اشاره به تامین نیاز ابی هرمزگان از طریق فعال سازی آب شیرین کن ها در هرمزگان، بیان داشت: این اقدام از جمله اقدامات مطلوب در راستای احیای دشت میناب و پیشگیری از اثرات سوء برداشت بی رویه منابع آب زیرزمینی از این منطقه بود.

دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان  نیز در این آیین گفت: این طرح در چهار شهرستان و در قالب ۱۴مجتمع آبرسانی و هفت پروژه تک روستایی با صرف اعتباری بالغ بر یک هزار و ۷۴۶میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

وی عنوان کرد: با افتتاح این طرح، تعداد ۵۷ روستا با جمعیت ۴۲هزار و ۷۹نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند و شاخص بهره مندی از ۷۵درصد به ۷۹درصد ارتقا می یابد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه آبرسانی به مناطق روستایی به دلیل پراکندگی، دشوار و پرهزینه است گفت: در برخی مناطق بدلیل کوهستانی بودن شرایط سخت است اما با همکاری خوب وزارت نیرو و اقدامات موثر در استان، آبرسانی به روستاها  گام های خوبی برداشته شده است.

دکتر همتی بیان داشت: به منظوراجرای این طرح آبرسانی، بیش از ۱۱۰ کیلومتر خط انتقال ، ۱۱۸ کیلومتر اصلاح شبکه ، ۱۸۷ کیلومتر توسعه شبکه ، سه هزار و ۸۰۰ متر مکعب مخزن ، چهارباب ایستگاه پمپاژ اجرا و بیش از ۸۷ لیتر در ثانیه به ظرفیت منابع آب این روستاها افزوده شده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای این طرح تاکنون هفت مجتمع آبرسانی به طور کامل تکمیل و مورد بهره برداری قرارگرفته که چهار مجتمع آن در شهرستان های بندرخمیر ، میناب ، حاجی آباد و جاسک امروز به اتمام رسیده و در نظر داریم چهار مجتمع آبرسانی دیگر در سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.

روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میناب


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 076-42226363
نمــابر : 42225196
آدرس فرمانداری : ميناب - بلوار آل محمد(ص)- معاونت استانداری فرمانداري ويژه شهرستان ميناب

شهرستان میناب

شهرستان ميناب پر جمعيت ترين شهرستان استان هرمزگان بعد از بندرعباس است اين شهرستان با 5393 كيلومتر مربع مساحت و 259/221 نفر جمعيت در فاصله 95 كيلومتري مركز استان قرار دارد كه از شمال به رودان، از جنوب به بشاگرد و سیریک، از شرق به استان کرمان، از غرب به بندرعباس و دریای عمان  محدود شده است . ارتفاع متوسط آن از سطح دريا 40 متر است . شامل 4 شهر به نام هاي (ميناب- تيرور-هشتبندی-سندرک) و 4 بخش به نام هاي (مرکزی- توکهور- سندرک- بندزرک) مي باشد.