جمعه ٠٨ اسفند ١٣٩٩
اخبار > جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست دکتر حیدری


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٣٦٦٦ 

 تاریخ:1399/10/22 


جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست دکتر حیدری

جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست دکتر حیدری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور مهندس سلحشور معاون استاندار و فرماندار ویزه شهرستان میناب, جناب آقای گرمه ای دادستان محترم شهرستان میناب, شهرزاد مدیر کل دفتر سرمایه گذاری استانداری , رئیس سازمان صمت استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در محل سالن جلسات این معاونت برگزار شد .

 

 

 

 


🇮🇷🇮🇷 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان:

*موانع واگذاری اراضی پرورش میگو در منطقه کرگان شهرستان میناب برطرف می شود/ به ثمر نشست طرح های پرورش میگو زمینه ساز توسعه منطقه کرگان خواهد شد  / همراهی دستگاه قضایی در رفع موانع تولید قابل تقدیر است*


 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: موانع پیش روی واگذاری اراضی پرورش میگو در منطقه کرگان شهرستان میناب با استفاده از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برطرف می شود و به زودی شاهد عملیات اجرایی در محل این اراضی خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری هرمزگان دکتر ایرج حیدری در جلسه کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با محوریت بررسی مسائل و مشکلات واحد های تولیدی شهرستان میناب، عنوان کرد: شهرستان میناب به عنوان یکی شهرستان های مهم استان است که پتانسیل های  خوبی در زمینه کشاورزی،  شیلاتی و بازرگانی برخوردار است.

وی در همین رابطه افزود: شکوفایی پتانسیل های شهرستان میناب در بخش های مختلف مستلزم همراهی و همکاری کلیه دستگاه های اجرایی ذیربط است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: استانداری نگاه ویژه ای به شرق استان به محوریت شهرستان میناب دارد و از تمامی ظرفیت ها برای رشد و توسعه این خطه از استان بکار گرفته خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکی از ظرفیت های مهم شهرستان میناب آبزی پروری است که باید برای افزایش تولید و ایجاد فرصت های شغلی از این ظرفیت به خوبی باید بهره گرفت.

حیدری با اشاره بر لازم الاجرا بودن مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، خاطرنشان کرد: مصوباتی که  با محوریت رفع موانع پیش روی واگذاری اراضی پرورش میگو در منطقه در جلسه کارگروه مصوب می شود برای کلیه دستگاه های اجرایی ذیربط لازم الاجراست و در کمترین زمان ممکن باید عملیاتی شوند.


وی با تاکید بر شروع طرح مطالعاتی اراضی پرورش میگو منطقه کرگان، تصریح کرد: شرکت سهامی آب منطقه ای است در کمترین زمان ممکن روند طرح مطالعاتی اراضی پرورش میگو منطقه کرگان را برای تسریع در روند وگذاری اراضی و شروع عملیات اجرایی پروژه آغاز کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان در همین رابطه گفت: سایر دستگاه های اجرایی نظیر محیط زیست و بنیاد مسکن پاسخ به استعلامات مرتبط با واگذاری اراضی پرورش میگو منطقه کرگان شهرستان میناب را تسریع کنند تا در روند عملیات اجرایی پروژه خللی ایجاد نگردد.

وی خاطرنشان کرد: سازمان امور اراضی نسبت به واگذاری اراضی به متقاضیان محلی و سازمان نظام مهندسی نسبت به صدور مجوزهای لازم سرعت عمل دهند تا در آینده نزدیک شاهد عملیاتی شدن این طرح مهم باشیم.

حیدری با قدردانی از پیگیری های فرماندار ویژه شهرستان میناب در رفع مشکلات بخش تولید شهرستان به ویژه تعیین تکلیف اراضی پرورش میگو منطقه کرگان، گفت: شروع فعالیت های شیلاتی در منطقه کرگان باعث ایجاد اشتغال برای مردم این منطقه و آبادانی آن   خواهد شد و تحقق این مهم نیازمند همراهی همگان به ویژه مردم منطقه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان با تقدیر از همراهی های دستگاه های نظارتی به ویژه دستگاه قضایی، اظهار داشت: دستگاه قضایی در کنار سایر دستگاه ها حامی بخش تولید بوده است و این رویکرد دستگاه قضایی در سطح ملی، استان هرمزگان و شهرستان میناب  قابل تقدیر است.

*روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری هرمزگان*


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 076-42226363
نمــابر : 42225196
آدرس فرمانداری : ميناب - بلوار آل محمد(ص)- معاونت استانداری فرمانداري ويژه شهرستان ميناب

شهرستان میناب

شهرستان ميناب پر جمعيت ترين شهرستان استان هرمزگان بعد از بندرعباس است اين شهرستان با 5393 كيلومتر مربع مساحت و 259/221 نفر جمعيت در فاصله 95 كيلومتري مركز استان قرار دارد كه از شمال به رودان، از جنوب به بشاگرد و سیریک، از شرق به استان کرمان، از غرب به بندرعباس و دریای عمان  محدود شده است . ارتفاع متوسط آن از سطح دريا 40 متر است . شامل 4 شهر به نام هاي (ميناب- تيرور-هشتبندی-سندرک) و 4 بخش به نام هاي (مرکزی- توکهور- سندرک- بندزرک) مي باشد.