پنج شنبه ١٦ تير ١٤٠١
آخرین اخبار
جلسه ستاد عفاف و حجاب شهرستان میناب به ریاست مهندس سلحشور
مطابق سه شنبه هر هفته ، برنامه ملاقات مردمی مهندس سلحشور
بازدید مهندس سلحشور از روند اجرای پروژه ایستگاه پمپاژ خط انتقال آب سد سرنی به مخزن آب شرب شهر میناب
جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران به ریاست مهندس سلحشور
🔹 ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان میناب در آماده باش هستند .
با حضور مهندس دوستی استاندار محترم هرمزگان از ۴۲پروژه آبرسانی به بهره‌برداری رسید
با حضور مهندس دوستی استاندار محترم هرمزگان تعداد ۷۲ پروژه آبرسانی در روستاهای محروم استان کلنگ زنی شد
سالروز ازدواج حضرت امام علی(ع) و حضرت فاطمه (س) و روز ازدواج تبریک باد و روز دهم تیرماه روز صنعت و معدن گرامی باد
شهادت حضرت امام جواد(ع) تسلیت باد
جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و‌ نشر ارزش های دفاع مقدس شهرستان (با موضوع یادمان شهدا گمنام) به ریاست مهندس سلحشور
اخبار > مهندس سلحشور در این جلسه گفت :در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۱۴میلیارد تومان تسهیلات پرداخت و اشتغال ۲۵۵۹ نفر ایجاد شده است .


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٤٩٤ 

 تاریخ:1401/02/24 


مهندس سلحشور در این جلسه گفت :در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۱۴میلیارد تومان تسهیلات پرداخت و اشتغال ۲۵۵۹ نفر ایجاد شده است .

توانمند سازی جامعه محلی ، کارآفرینی اجتماعی، ارتقاسطح در آمد روستاییان، توجه به تمامی ابعاد معیشتی ، تقویت پایه های اقتصادی جوامع روستایی ، توسعه کسب و کارهای محلی، جلوگیری از مهاجرت روستایی،….و در نهایت اقتصاد روستا را پویا کردن با تکیه بردانایی و سرمایه انسانی از اهداف کارگروه اشتغال شهرستان باید باشد .

 

 

 

 


جلسه کارگروه اقتصادی،اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان میناب به ریاست مهندس سلحشور معاون استاندار و فرماندار ویژه و با حضور اعضای محترم در محل سالن جلسات این معاونت برگزار شد.

خانم میرابی معاون مدیر کل و رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی گزارشی از عملکرد یک ساله کارگروه ارائه نمود .

مهندس سلحشور در این جلسه گفت :در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۱۴میلیارد تومان تسهیلات پرداخت و اشتغال ۲۵۵۹ نفر ایجاد شده است .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان با تاکید بر لزوم توجه ویژه به بحث اشتغال و رفع مشکل بیکاری اظهار داشت : اولویت اصلی ما در شهرستان حل مشکل اشتغال است و اگر بتوانیم مشکلات اشتغال را حل کنیم قطعا سایر مشکلات شهرستان نیز خود به خود حل خواهد شد . سلحشور در ادامه با تاکید بر لزوم توسعه اشتغال روستایی در روستاهای شهرستان افزود : توسعه اشتغال روستایی یکی از مهمترین راه حل های رفع مشکل اشتغال در شهرستان است و بخشداران با همکاری اعضای شورا و دهیاران باید از همه امکانات موجود در روستاها جهت توسعه ی اشتغال روستایی و رفع معضل بیکاری در شهرستان استفاده کنند و از ظرفیت ستاد فرمان اجرایی امام (ره) و بنیاد برکت و همچنین بسیج سازندگی شهرستان بصورت ویژه در امر اشتغال روستا و شهر استفاده شود .
در ادامه با اشاره به اهمیت ونقش بانکها در توسعه شهرستان اظهار داشت : با توجه به نیاز شهرستان میناب به توسعه ، نقش بانکها وتاثیر گذاری آنها بر روی توسعه شهرستان بویژه بخشهای مختلف کشاورزی ، صنعت و... بسیار زیاد می باشد و با قاطعیت می توان گفت توسعه شهرستان بدون همکاری وتعامل بانکها امکانپذیر نیست .
در ادامه نقش سازمان فنی وحرفه ای در ایجاد اشتغال و رفع بیکاری را مهم برشمرد و افزود : توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای توسعه اقتصادی و شتاب دهی به فرایند تولید در شهرستان امری حیاتی است و می توان گفت از ضرورتها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی ، نظام آموزش برای ایجاد مهارتهای لازم سرمایه انسانی است و در این میان آموزشهای فنی و حرفه ای که تلفیقی است از علم ، فن و هنر ، نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا می نماید  .

توانمند سازی جامعه محلی ، کارآفرینی اجتماعی، ارتقاسطح در آمد روستاییان، توجه به تمامی ابعاد معیشتی ، تقویت پایه های اقتصادی جوامع روستایی ، توسعه کسب و کارهای محلی، جلوگیری از مهاجرت روستایی،….و در نهایت اقتصاد روستا را پویا کردن با تکیه بردانایی و سرمایه انسانی از اهداف کارگروه اشتغال شهرستان باید باشد .
وی در ادامه با اشاره به لزوم نظارت بیشتر بر اعطای تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان افزود : نهادینه کردن فرهنگ توزیع اعتبارات و نظارت بر اعطای تسهیلات اعطایی در بحث اشتغالزایی هم باعث جلوگیری از موازی کاری در بحث اعطای تسهیلات اشتغالزایی می گردد و هم می تواند در کاهش نرخ بیکاری شهرستان بسیار موثر باشد .

از حضور و مشارکت اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه ها در جلسه تقدیر و تشکر میکنم و حضور این عزیزان می تواند در راستای رسیدن به  اهداف کارگروه اشتغال کمک بسزایی نماید.

غلامشاهی مجری طرح های بنیاد برکت  استان نیز در این جلسه گزارشی از عملکرد سال گذشته و برنامه های سال جاری ارائه نمودند.
وی گفت: تعداد کل طرح اجراشده ۲۴۶طرح و تعداد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ۷۰۰نفر ومبلغ تسهیلات  تاپایان سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۰۶میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال توسط بانکهای عامل (بانک صادرات شعبه مرکزی ، بانک ملی مرکزی ،بانک ملی هشتبندی ،بانک سپه شعبه امام خمینی(ره) و بانک قرض الحسنه مهرایران پرداخت شده است.

درویشی مسئول اشتغال بسیج سازندگی شهرستان نیز گزارشی از عملکرد سال گذشته و برنامه های سال جاری ارائه نمود.
وی گفت : در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۲۵ نفر اشتغال با اعتبار بالغ بر ۸۱ میلیارد ریال در قالب طرح های صنایع تبدیلی و تکمیلی دامداری ، کشاورزی،  شیلات ، آبزی پروری و صنایع دستی پرداخت شده است.

در پایان جلسه با اهدای لوح از رئیس بانک ملی مرکزی ، بانک صادرات مرکزی و بانک سپه مرکزی میناب تقدیر و تشکر توسط رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان و معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب بعمل آمد .

https://minab.hormozgan.ir/

https://t.me/newsminab

https://splus.ir/newsminab

https://ble.ir/farmandarivijeminab

https://eitaa.com/newsminab

https://chat.whatsapp.com/BCQTXz6kECc2EcTBb0FVJI


*روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میناب*


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 076-42226363
نمــابر : 42225196
بخشداری سندرک : b_senderk@hormozgan.ir
آدرس فرمانداری : ميناب - بلوار آل محمد(ص)- معاونت استانداری فرمانداري ويژه شهرستان ميناب

شهرستان میناب

شهرستان ميناب پر جمعيت ترين شهرستان استان هرمزگان بعد از بندرعباس است اين شهرستان با 5393 كيلومتر مربع مساحت و 259/221 نفر جمعيت در فاصله 95 كيلومتري مركز استان قرار دارد كه از شمال به رودان، از جنوب به بشاگرد و سیریک، از شرق به استان کرمان، از غرب به بندرعباس و دریای عمان  محدود شده است . ارتفاع متوسط آن از سطح دريا 40 متر است . شامل 4 شهر به نام هاي (ميناب- تيرور-هشتبندی-سندرک) و 4 بخش به نام هاي (مرکزی- توکهور- سندرک- بندزرک) مي باشد.